03-11-2019, 21:01 od mirv Idi na posljednju poruku

Jučer u Petrinji dvojica mladića izbodeni noževima pri večernjem izlasku. Dobili teške ozljede. Jedan od njih pripadnik hrvatske

03-11-2019, 15:40 od skater Idi na posljednju poruku

Neki sam dan naišla na jedan članak koji je opet podigao lavinu reakcija i raspravu o ovom pitanju. Naime, kako su Dani kruha i kako tu manifestaciju

17-10-2019, 20:33 od Grunf Idi na posljednju poruku
  • Kelava odveo Dinamo u Ligu prvaka!

MALMO - DINAMO 2:0

Dinamo je opasno živio u Švedskoj. Ivan Kelava branio je na razini najboljih svjetskih vratara, a rezultatu unatoč okrunio se i epitetom igrača utakmice. Porazom u Malmou Dinamo je, ironično, prekinuo 12 godina staro prokletstvo i prošao u Ligu prvaka

Autor: G.R.| Photo: dnevno.hr

Nogometaši zagrebačkog Dinama izborili su plasman u Ligu prvaka premda su u uzvratnom susretu posljednjeg kola kvalifikacija izgubili na gostovanju kod Malmoa 0:2. "Modri" su uspjeli sačuvati tri gola viška iz prve utakmice i nakon 1999. godine ponovo su izborili plasman u elitno nogometno natjecanje Starog kontinenta.

Golove za švedski sastav zabili su Figueiredo (69) i Jansson (86). Dinamo je od 50. minute igrao bez isključenog Vrsaljka.

Dinamo je posljednji put u Ligi prvaka igrao 1999. kada je u kvalifikacijama izbacio mađarski MTK, a potom u skupinama D zauzeo posljednje mjesto iza Manchester Uniteda, Marseillea i Sturma.

Ždrijeb skupina Lige prvaka je u četvrtak u 18.45 sati u Monacu.

SASTAVI:

Malmo: Melicharek; Vinzents, Halsti, Larsson, Figueiredo; Hamad, Jansson, Pekalski, Ricardinho; Durmaz, Mehmeti

Dinamo: Kelava; Vrsaljko, Tonel, Vida, Cufre; Calello, Leko, Badelj, Sammir; Beqiraj, Rukavina

TIJEK UTAKMICE:

2. POLUVRIJEME:

Utakmica je završena. Dinamo je nakon 12 godina, zahvaljujući vrataru Kelavi, ušao u Ligu prvaka.

U 92. minuti slobodni udarac za Malmo. U Dinamov kazneni prostor došao je i vratar Melicharek. Domaćini su izveli uigranu akciju, a Kelava brani stopostotnu šansu. Tukao je Jansson sa četiri metra, ali hrvatski vratar ispružio se i loptu odbio u korner. Kelava je junak utakmice. Kelava je junak Dinama.

GOOOOOOOOOL - 85. minuta - Malmo je krenuo na sve ili ništa. Hamad je nabacio loptu s 40-ak metara, a u gužvi pred Kelavom najbolja se snašao Jansson koji pogađa za 2:0 vodstvo Šveđana. Čeka nas triler završnica.

U 80. minuti sjajno kombiniraju Jansson i Hamada, a potonji je okušao i udarac s desetak metara iskoso, ali lopta odlazi poviše Kelavina gola.

U 75. minuti Kelava brani udarac s pet metara, jedan na jedan, domaćem napadaču Mehmetiju, a samo minutu kasnije u aut šalje i loptu koju s dvadesetak metara silovito odašilje Hamad.

GOOOOOOOOOOL, 70. minuta - slobodni udarac s dvadesetak metara iskosa, gotovo uz aut liniju, izveo je i pritom zatresao Kelavinu mrežu Figueiredo. Udarac toliko odmjeren da nije pomoglo ni to što je hrvatski vratar bio sjajno postavljen.

U 68. minuti Sammir je povukao polukontru, prodao lažnjaka Vinzentsu, ali njego udarac iskosa brani Melicharek. Minutu kasnije u još boljoj prilici našao se Rukavina, ali je potom neobjašnjivo tukao ravno u Melichareka.

U 66. minuti Figuiredo prolazi po desnom boku, prebacuje na drugu stranu gdje iz punog trka tuče Mehmeti, ali Kelava je još jednom na razini i fantastično brani.

U 56. minuti Rukavina je propustio priliku utakmice. Badelj je povukao kontru, Beqiraj s vrha kaznenog prostora tukao, Melicharek odbio, a potom Rukavina pred praznim golom uspjeva izboriti, tek, udarac iz kuta.

U 50. minuti crveni je karton zaradio Šime Vrsaljko. Vrlo neobična situacija. Leko je ostao ležati na podu, Cufre je pokušao izbaciti loptu van igrališta, ali Durmaz uzima tu loptu i nastavlja igru. U tom trenutku Vrsaljko visoko podiže nogu i čini prekršaj nad Durmazom uz aut liniju. Talijan Razolli pokazao mu je izravni crveni karton zbog toga, što znači da Vrsaljko propušta prvu utakmicu skupine Lige prvaka ukoliko se Dinamo tamo nađe.

1. POLUVRIJEME:

Završeno je prvo poluvrijeme. Malmo je imao terensku inicijativu, ali mreža Ivana Kelave ostala je sačuvana.

U 40. minuti Cufre je izgubio dovoboj na boku sa Pekalskim, potom igrao rukom zbog čega mu je sudac Rizolli pokazao žuti karton.

U 38. minuti Figueiredo je izveo slobodni udarac s dvadesetak metara, gotovo uz aut liniju, ali oštru i neugodnu loptu pred Kelavom stiže blokirati večeras sjajno rapsoloženi Domagoj Vida.

U 35. minuti Jerko Leko je pokušao zaprijetiti s tridesetak metara iskosa, ali lopta je prohujala daleko od protivničkog gola.

U 32. minuti Sammir je izveo slobodni udarac, ali pokušaj glavom Rukavina bio je neprecizan. U slijedećem napadu zaprijetio je Malmo, ali udarac Larssona bio je neprecizan.

Dvadeset minuta utakmice u Malmou je za nama. Domaćin ima inicijativu, ali Dinamo za sada stoji dobro na terenu i ne dozvoljavala protivniku da stvori ozbiljniju šansu.

U 11. minuti Sammir dobro kombinira s Calellom na nekih 25 metara od Melicharekovog gola, ali baš poput Figueireda maloprije, udarac je bio traljav.

U 9. minuti kapetan Badelj neobjašnjivo se poigrava na rubu kaznenog prostora, gubi loptu, ali srećom po Dinamo i vratara Kelavu Figueiredo traljavo puca pored gola.

U 7. minuti Sammir je povukao kontru, ali Durmaz ga ruši na 40 metara od svog gola, a talijanski sudac Rizolli pokazao mu je žuti karton.

U 5. minuti sjajna akcija domaćina. Hamad je odigrao 'loptu s očima' za Mehmetija čiji udarac sa sedam metara iskosa fantastično brani Kelava.

Počela je utakmica pred dopola ispunjenim stadionom švedskog Malmoa.